Story cover of author MariaDudekAutorka

LGBT

Full

21-03-2023

🏵 Elżbieta 🏵 [OD 30 CZERWCA W KSIĘGARNIACH]

285 likes / 30,571 reads
Anglia w latach 40 XVI. wieku nie jest już tak rozkwitającym i rozwijającym się państwem, jak za młodości panującego władcy. Król, mimo że pochował już trzy małżonki, z których jedną osobiście kazał skrócić o głowę, postanawia wziąć sobie kolejną żonę. Księżniczka, która przybywa zza granicy, mogłaby być dla niego idealna - konserwatywnie wychowana, skromna, ugodowa i niewinna. Ale dla Henryka problemem nie do zignorowania jest to, że kandydatka ma zbyt wyłupiaste oczy i odrobinę zbyt szczupłe nogi. Jeden z arystokratów, książę Norfolk, stwierdza, że to idealny moment, by przedstawić Jego Królewskiej Mości swoją krewną - śliczną, naiwną i przerażoną Katarzynę Howard. A przy okazji wzmocnić pozycję całego rodu. Idealne tło wydarzeń tworzą spiski i intrygi możnych, zazdrosnych o cudzą pozycję lub pragnących zemsty za wydarzenia z przeszłości.

W całym tym miłosnym zamieszaniu zapomniano o Elżbiecie - córce króla z drugiego małżeństwa, której matka, Anna Boleyn, została okrzyknięta największą ladacznicą w całym królestwie. Na dodatek nikt nie przypuszczał, że po śmierci żona numer dwa zacznie pojawiać się jako duch i opowiadać swoją historię zagubionej córce, dręczyć byłego męża i krzyczeć na kochanka, który nie może pogodzić się z jej odejściem...

Historia jest powiązana z powieścią „W Głowie Anny Boleyn", lecz jej znajomość nie jest potrzebna do lektury „Elżbietki" ;)

Okładka pochodzi od Wydawnictwa Romantycznego.
May be you like?

littleLo

1,681,079 0 29

After a disastrous first season in London, Rose Wilde finds herself torn between two men who love her -- but who both hide secrets that could ruin her. ***** Rose Wilde has always considered herself plain, especially when compared to her beautiful older sister Charlotte, and has practically given up on the idea of being romanced. But when American hotelier Derek Montgomery comes to revolutionise her little, sleepy English village of Ascot, Rose starts to revisit the idea of falling in love. However, Derek brings with him many secrets and obligations, some that might prohibit him from pursuing Rose -- and push her into the arms of her friend, Michael Cornell, the Marquess of Juniper. Will fate allow Rose and Derek to marry for love? Or will she indeed become the reluctant marchioness? [[Word count: 70,000 - 80,000 words]] Cover designed by Ashley Bandy (The Reluctant Marchioness is the sequel to The Coveted Countess, but can also be read as a standalone)